Funchal – Hlavní město překrásné Madeiry

Funchal – Hlavní město překrásné Madeiry

Na portugalském ostrově Madeira se nachází spousta krásných míst a jedním z nich je i hlavní město ostrova - Funchal. Díky své bohaté historii a kultuře se stal Funchal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na celé Madeiře a turisté tuto destinaci rádi navštěvují i na Nový rok.

Český král Karel I. pochován ve Funchalu

Historie Funchalu je spojena i s jedním z českých králů a to s Karlem I., který v naší zemi vládl v letech 1916-1918. Nejenže byl český král, ale také zastal pozici posledního českého krále v naší historii. Narodil se v Rakousku, během svého života žil mimo Rakouska také v Čechách a později i v exilu ve Švýcarsku, ale přesto je pochován v Portugalsku a dokonce se zde nachází i jeho socha. Jak je tedy Karel I. s Madeirou spjat a jak k tomu došlo?


Karel I. se společně se svou rodinou přestěhoval na Madeiru, když byl v roce 1921 přijat na palubu britské dunajské lodi. Zde rodina nejdříve bydlela v hotelu Victoria, ale později ocitla ve finanční tísni, a tak byla bezplatně ubytována v panském domě na Monte, což je jedna z městských částí Funchalu. Jenže Karel I. se náhle nachladil a v dubnu roku 1922 nešťastně zemřel na zápal plic. Jeho hrob nalezneme v kostele Nossa Senhora na Monte, kde se mimo jiné nachází i jeho socha.,

Kostel Nossa Senhora a socha Karla I. samozřejmě nejsou jediné památky nacházející se ve Funchalu. Ve městě se nacházejí hned dvě sochy Zarca, což byl portugalský mořeplavec, který je považován za znovuobjevitele Madeiry. Radnice a Quinta Vigia (sídlo hostů madeirské vlády) patří mezi další stavby, na které se turisté mohou ve městě podívat. Jestli toužíte po návštěvě katedrály tak se určitě vydejte do katedrály Sé, která zde byla postavena roku 1514. O kulturu ve Funchalu není vůbec nouze a nudit se rozhodně nebudete.

Fantastické slavnosti a krušný noční život

Ve Funchalu se koná spousta akcí a pokud někdo nerad chodí po památkách, existuje spousta dalších vzrušujících možností, jak zde strávit svůj čas. V noci to v centru žije a mezi všemi veselými lidmi společně s kouzelnou atmosférou si noční život ve Funchalu užije každý. Na Nový rok se zde koná přehlídka ohňostrojů a nejen že se jedná o nádhernou podívanou, ale dokonce se jedná o největší přehlídku ohňostrojů na světě.

Funchal je město, kde se pořád něco děje. Návštěvníci mají možnost navštívit celou řadu festivalů a slavností, jenž se ve městě pořádají. Milovníci květin mohou navštívit Květinové slavnosti, kde probíhá tzv. „Grand Parade “ a tanečníci v kostýmech představují květiny všech možných druhů. Festivaly vína se ve Funchalu také tradičně pořádají a jedná se o jedinečné slavnosti plné dobrého vína, skvělých lidí a veselé atmosféry. Podobné akce se nekonají pouze ve Funchalu, ale na celé Madeiře a místní opravdu vědí, jak se bavit a jak návštěvníkům poskytnout nezapomenutelné zážitky z dovolené. 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".