Heineken Experience aneb svět piva v Amsterdamu

Heineken Experience aneb svět piva v Amsterdamu

Nejlepší turistická atrakce v Amsterdamu? Tou byl přímo návštěvníky zvolen právě Heineken Experience, takže pokud máte rádi pivo a chtěli byste se podívat, jak probíhá samotná výroba známého holandského piva Heineken, tak neváhejte navštívit tento pivovar. Dozvíte se zde jak o výrobě piva tak o jeho historii a ještě na vás čeká spousta zajímavých exponátů, které nadchnou dokonce i děti.

Pivovar,  muzeum a nyní centrum zábavy

Heineken pivovar byl postaven již v roce 1867 a v průběhu let se změnil jeho prvotní účel i jeho název. Nejdříve se zde pivo pouze vyrábělo a budova nebyla veřejně přístupná. Nicméně se v roce 1991 pivovar návštěvníkům otevřel pod názvem Heineken Treat and Information Centre. Postupem času se z něho stala turistická atrakce, která se v Amsterdamu velmi ujala, a od roku 2001 ji můžeme znát jako Heineken Experience


pivovar Heineken

I přesto, že se Heineken Experience stal velmi populárním místem, které turisté rádi navštěvují, tak bylo muzeum na celý rok zavřeno z důvodů rekonstrukce a rozšíření budovy. Po renovaci už nemůžeme o této turistické atrakci mluvit pouze jako o muzeu, protože dnes zde nalezneme i interaktivní exponáty využívající různé multimediální technologie , které lákají turisty více než kdy předtím.

Návštěvníci se mají na co těšit

Celá výstava obsahuje tři různé části a existuje možnost si na prohlídku zakoupit audio-průvodce. V první části se můžete dozvědět vše o historii piva Heineken, ale koho toto téma neláká, tak se může zkratkou vydat rovnou k druhé části prohlídky. V té se návštěvníci mohou zapojit do samotné výroby piva a zkusit si třeba mletí ječmene nebo míchání sladu. Obzvláště děti se mohou těšit na stáj s koňmi, kteří se taktéž nacházejí v druhé části výstavy.

Třetí a zároveň nejzajímavější a nejzábavnější část prohlídky nalezneme v nejnovějších prostorech centra. Tam vám nejdříve zaměstnanci pustí 4D ukázku plnění lahví, po které dostanete pivo i s krátkým povídáním o něm. Dále následují interaktivní místnosti, kde si dotyční mohou vyrobit svou vlastní lahev, vyfotit se nebo vyzkoušet různé multimediální exponáty.

Na konci celé výstavy si každý návštěvník může vypít dvě piva, která jsou započtena v ceně prohlídky. Také se můžete vydat k obchodu, kde si můžete zakoupit cokoliv budete chtít a pokud vlastníte voucher, tak za přímo zde za něj dostanete dárek.

Celá prohlídka trvá zhruba dvě hodiny a pokud nechcete stát frontu na lístky, tak byste si je měli koupit dopředu. Heineken Experience je nejvhodnější navštívit za deštivého počasí, kdy není vhodná doba na procházky po Amsterdamu. Centrum je otevřeno každý den v týdnu po celý rok, takže ať do Amsterdamu vyrážíte kdykoliv, nemusíte se obávat toho, že by bylo zavřeno.