Na sjezdovky do Itálie

Na sjezdovky do Itálie

Itálie je ideální destinací pro letní, ale i zimní dovolenou pro lyžaře začátečníky i ostřílené sjezdaře. Pro mnohé nejsou tuzemské hory dostatečně zajímavé a vyráží proto do zahraničí, často právě do Itálie, pro nové lyžařské zážitky. Hledáte-li adrenalin, široké sjezdovky a moderní vleky a lanovky, které jsou i pro českého lyžaře dostupné, potom se určitě zajeďte podívat do některého z italských lyžařských středisek. Jedním z velmi oblíbených je středisko Livigno, které poskytuje lyžařům prvotřídní služby na světové úrovni.


Livigno nebo jiné středisko?

Livigno je malebné městečko, v jehož okolí se na východním hřebeni Carosello rozkládá lyžařský areál. Nahoru vás vyvezou kabinkové lanovky, k dispozici jsou vám zde široké přehledné sjezdovky s velkým sklonem. Kdo má raději mírnější kopce, pro toho jsou určeny svahy z druhé strany vrcholu, ty jsou mnohem mírnější a jsou vybaveny krytými 4 sedačkami.

Pro někoho je Livigno už moc velké a rušné, dáváte-li tedy přednost menšímu areálu, potom se vydejte do lyžařského centra Mottolino, které je s městečkem Livigno spojeno 12 místnou gondolou. Zde na vás čeká hustá síť sjezdovek spadající z vrcholů Monte Sponda a Monte dellaNeve. I zde jsou vám k dispozici široké přehledné svahy. O komfortní obsluhu se zde starají krytá 4 a 6 místná sedačka. Pro méně zkušené lyžaře je ideální volbou široká a mírnější červená sjezdovka z Mottolina do průsmyku Trepalle. Na své si zde přijdou i úplní začátečníci, kterým jsou věnovány cvičné louky v údolí kolem Livigna.

Další velmi atraktivní možností je navštívit Passo Tonale, turistické letovisko s desítkami hotelů v dosahu sjezdovek. Středisko je rozsáhlé také díky propojení se sousedním Ponte di Legno. Lyžařům nabízí 100 km plně propojených sjezdovek, dále jsou zde k dispozici také přehledné cvičné louky i středně dlouhé, ale většinou monotónní a na jaře sněhově problematické červené tratě. Z průsmyku je přístupný i malý, poměrně strmý ledovec Presena, odkud klesá nádherná černá trať Paradiso.

Jaké bude počasí

Velmi důležité pro každou dovolenou je počasí. Pokud vám celý týden proprší, asi nebudete příliš nadšeni z toho, že nemůžete opustit pokoj penzionu. Řešením je informovat se na předpověď počasí v dané lokalitě předem. Internetový portál o sjezdovém lyžování SNOW.cz vám přináší stále aktuální informace přímo z různých středisek po celé Evropě. Mapuje nejen předpověď počasí.