Proslulá pařížská Eiffelova věž

Proslulá pařížská Eiffelova věž

Každý zná slavnou Eiffelovu věž, která se nachází v romantickém městě Paříž. Je zřejmé, že se jedná o nejnavštěvovanější místo v celé Francii a v roce 2006 jej navštívilo víc jak šest a půl milionů lidí, čímž se Eiffelova věž stala jednou z nejnavštěvovanějších památek světa.

Památka sloužila jako meteorologická stanice

Eiffelova věž byla postavena v letech 1887 až 1889 u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce. Původně měla stát jen 20 let, tudíž do roku 1909, ale jelikož v minulosti sloužila jako meteorologická stanice, tak byla Eiffelova věž zachována. Později dokonce sloužila i jako rozhlasový a televizní vysílač a i přesto, že měla být nynější památka zničena, tak tu stojí dodnes a jako turistická atrakce láká do Paříže lidi z celého světa.


Spousta lidí si asi myslí, že Pařížané se odjakživa touto památkou chlubili a byli pyšní na to, že se tato věž nachází v jejich městě, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti Pařížané tuto stavbu nenáviděli, protože se jim esteticky nelíbila a nedokázali ji skoro ani vystát. I přesto si na budovu brzy zvykli a v současné době jsou na ni velmi hrdí.

Petřínská rozhledna jako česká Eiffelovka

Ještě před postavením samotné Eiffelovy věže se objevilo pár návrhů stejně vysokých staveb, ale všechny byly zamítnuty a až návrh Gustava Eiffela byl konečně zrealizován. Jelikož se tak Eiffelova věž stala se svými 300 metry nejvyšší stavbou světa, začala se objevovat spousta replik a právě jednu takovou můžeme najít u nás v Praze se svojí výškou 60 metrů a tou je Petřínská rozhledna. Takže se u nás v České republice v podstatě nachází taková menší verze Eiffelovy věže.

Památka se mění v kluziště

Nejenže Eiffelova věž slouží jako turistická atrakce, kterou si můžete vyfotit nebo se pokochat výhledem z jejího vrcholku, ale dá se na ní i bruslit. Když do Paříže přijde zima a mráz, tak se první patro Eiffelovy věže promění v kluziště. Takže pokud se v zimě vydáte na výlet k této památce, tak to rozhodně stojí za to, protože bruslení na Eiffelově věži jen tak někdo nezažije a je to jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Eiffelovu věž se vyplatí navštívit i v pozdních hodinách, protože v noci ji turisté můžou spatřit ještě krásnější než ve dne. Krásně osvícená památka dodává Paříži kouzelnou a romantickou atmosféru a dokonce se na samotné věži nachází dvě restaurace, které turisté mohou navštívit.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".