UFO v Rendleshamském lese

UFO v Rendleshamském lese

Létající talíře byly pozorovány v celé řadě případů. Jeden z případů se odehrál v osmdesátých letech v Rendleshamském lese.

Zvláštní létající objekt


Na konci prosince roku 1980 došlo v britské ufologii k vážné události, jež byla popsána jako setkání třetího druhu. V roce 1980 byly jednotky RAF na základně ve Woodbridge a Bentwastersu v Suffolku vystřídány americkými letkami, které formovaly obranu Severoatlantické aliance v Evropě. V noci 27. prosince vzlétla hlídka, jež měla prověřit východní část vzdušného prostoru v oblasti Woodbridge. Během letu bylo zahlédnuto světlo, jež se hýbalo dole mezi stromy v blízkém Rendleshamském lese. První myšlenkou bylo, že se možná některý z letounů ocitl v potížích. Tu noc však žádná další letadla nevzlétala.

Woodbridgeská kontrolní věž i obranná radarová stanice RAF přesto registrovaly objekt prolétávající ze severu. Okamžitě byli zavoláni další tři lidé a začalo se vše vyšetřovat. Jako první na řadu přišel temný porost v okolí. Když pak došli na velkou louku, spatřili zářící objekt trojúhelníkového tvaru, jenž stál na třech zpevněných trojnožkách. Na první pohled se zdálo, že povrch objektu je kovový. Po celém obvodu objekt vydával intenzivní modré světlo.

Vše podléhá utajení

Záhadný objekt se do Rendleshamského lesa vrátil i následující večer. Existuje údajně hned několik výpovědí očitých svědků, které snad dokonce měly hovořit i o záhadných bytostech uvnitř objektu. Jak se přibližovalo UFO, měl se čas jakoby zvláštně zpomalovat. Po Rendleshamském incidentu se podařilo zajistit a změřit fyzické důkazy o přítomnosti UFO, nicméně všechny zásadní informace o incidentu se stále zatajují i po letech.

Konec roku 1980 v Rendleshamském lese každopádně znamenal zvýšenou radioaktivitu, vystrašená zvířata, dezorientovaný vojenský personál a podivuhodná světla, který podle řady svědků představovala mimozemské plavidlo. Na stránky celostátního tisku se ovšem incident dostal teprve v říjnu 1983, kdy již byla zastírací akce v plném proudu. Na americké straně padlo rozhodnutí neodhalovat případ veřejnosti.

Rendlesham je rozlehlý borovicový les na východ od Ipswiche, jenž se táhne přes venkovskou krajinu hrabství Suffolk k pobřežnímu výběžku Oxford Ness. Právě zde bylo v roce 1980 pozorováno UFO, nicméně dosud chybí jasné důkazy, protože vše je bezpečně tajeno.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".