5 nejlepších krimi seriálů dneška

5 nejlepších krimi seriálů dneška

Každý z nás se chce čas od času zatoulat do jiného světa, kde se může nechat pohltit napětím, dobrodružstvím a tajemnem. A to nám dnešní seriálová tvorba umožňuje dokonale. Vždyť možnosti dnešní filmografie jsou neutuchající. Díky tomu vznikají do detailu promyšlená a skvěle graficky zpracovaná díla, která nás nepřestávají překvapovat svým dokonalým zpracováním a do poslední myšlenky propracovaným dějem. Nejvíce se pak dnešní tvůrci vyřádili na krimi seriálech a v našem článku se podíváme na to, jaké krimi seriály jsou ty nejlepší.

 

Číslo 1 – Hannibal

Všichni určitě dobře znáte děsivý výkon Anthonyho Hopkinse v hororu Mlčení jehňátek a někteří z vás možná četli i dokonale propracovaný stejnojmenný román. Pokud se vám film či kniha líbily, pak seriálem s názvem Hannibal budete sto procentně nadšeni. Tento vizuálně výjimečný a dokonale sestříhaný thriller o mistrovském příběhu jedné manipulace vám ukáže svět vyšetřování zločinu ze všech úhlů. Uznávaný psychiatr Hannibal Lecter a vyšetřovatel Will Graham, který se dokáže vcítit do zhýralé mysli každého psychopata, svými skvělými hereckými výkony povznášejí příběhy masových vrahů na vyšší úroveň. Geniální příběh, to nejlepší obsazení a výborné zpracování dělají z Hannibala mistrovské dílo mezi krimi seriály. Pro nás tedy volba číslo 1.

Číslo 2 – Sherlock

Stejně tak jako z knihy o Hannibalu Lecterovi byl vytvořen geniální seriál, byl brilantní seriálový příběh vytvořen i z knihy o Sherlocku Holmesovi. Další věc, kterou mají tyto dva seriály společné je použití jména hlavního hrdiny, tedy jeho křestního jména jako názvev seriálu.

Vraťme se však zpět k Sherlockovi. Jedná se o televizní seriál britské televize BBS, který posouvá děj Sherlocka z dávných dob do moderního 21. století. Brilantní mysl britského génia zde doplňuje typický britský humor a skvělé obsazení.

Číslo 3 – Temný případ

Číslem tři v našem pořadí je americký detektivní dramatický seriál s antologickou koncepcí. Antologická koncepce znamená, že každá řada tohoto seriálu má vlastní příběh s vlastními postavami, jež hrají noví herci než herci z předchozích řad.

Například příběhem první řady je retrospektivní příběh vyprávěný skrze rozhovory detektiva Rusta Cohle a Martina Harta. V první řadě si můžete vychutnat herecký výkon Matthewa McConaugheyho, jehož herecká kariéra stoupá ke hvězdám.

Číslo 4 – Fargo

Číslo čtyři na našem seznamu je seriál Fargo vyprávějící příběh z městečka Bemidji. Toto zasněžené městečko z Minnesoty představující klasický americký zapadákov, kde každý zná každého, ožije, když se v něm objeví tajemný cizinec. Během 24 hodin od jeho zjevení se v tomto zapadlém městečku odehraje série brutálních vražd.

Číslo 5 – Dexter

Posledním brilantním seriálem na našem seznamu je Dexter. Seriál, který vám ukáže vše ze zcela jiné perspektivy. Osm sérií, každá o dvanácti dílech vypráví o Dexteru Morganovi, zaměstnanci miamské kriminálky a tomu nejpodivnějšímu sériovému vrahovi.

To je náš výčet Top 5. Ano, víme, že existuje řada dalších geniálních kousků, ale ty se nám sem bohužel nevešly, takže si je necháme na jindy. Teď nám však řekněte, co si o těchto seriálech myslíte vy a jaké krimi seriály patří do je vaší Top 5.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".