Chystá se pokračování kultovního Červeného trpaslíka

Chystá se pokračování kultovního Červeného trpaslíka

Asi se najde jen málo lidí, kteří by nikdy neslyšeli o komediálním sci-fi seriálu Červený trpaslík. Tento doslova kultovní seriál se dočkal natočení deseti sérií a nyní se plánuje natočení hned dvou dalších řad na podzim letošního roku s předpokládanými premiérami v letech 2016 a 2017.

Čekejte kompletní herecké obsazení

Červený trpaslík byl poprvé vysílán již v roce 1988. Prvních šest řad mělo pokaždé šest dílů a natáčelo se v letech 1988-1993. Další dvě osmidílné série vznikly v letech 1997-1999. Devátá řada s podtitulem „Zpátky na Zemi“ vznikla v roce 2009 a desátá řada se dočkala v roce 2012. Pro všechny fanoušky je jistě velice potěšující zpráva, že se podařilo dát dohromady kompletní původní herecké obsazení ve složení Craig Charles (Dave Lister), Chris Barrie (Arnold Rimmer), Robert Llewellyn (Kryton) a Danny John-Jules (Kocour). Patříte-li mezi milovníky humoru Červeného trpaslíka, pak je pro vás povinnost podívat se na další dvě dlouho očekávané řady.

Děj se točí kolem čtyř postav

Děj seriálu jistě není třeba zdlouhavě představovat. Základní linie příběhu je jasná. Děj se odehrává v daleké budoucnosti (více než tři miliony let) na palubě kosmické lodi nazvané Červený trpaslík. Uvnitř lodi se nachází poslední žijící člověk Dave Lister, který je doprovázen hologramem Arnolda Rimmera, jenž zahynul spolu s ostatními členy posádky při neštěstí a dochoval se pouze jako virtuální postava. Kromě nich se setkáte s robotem známým jako Kryton 2X4B 523P či Kocourem, což je člen léty vyvinuté rasy, jež vznikla z pozemské kočky. Postavy společně zažívají mnohá dobrodružství a naprosto neočekávané situace. Seriál sám sebe nebere vážně a zdárně paroduje zažité mechanismy klasiky sci-fi jako jsou třeba Vesmírná odysea či Star Trek. Kromě toho můžete nalézt i inspiraci Biblí či křesťanstvím obecně.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".