La cara oculta aneb Tvář za zrcadlem (2011)

La cara oculta aneb Tvář za zrcadlem (2011)

Máte rádi filmy s překvapivým zvratem a ještě méně očekávaným koncem? Máte už však po krk amerických thrillerů, které jsou si podobné jako vejce vejci? Pak tu pro vás máme tip na španělsko-kolumbijský mysteriózní thriller La cara oculta z roku 2011. La cara oculta, neboli skrytá tvář, je další z řady španělských napínavých filmů, které nejsou plné násilí, ale zároveň vás nenechají ani na chvíli vydechnout. Tento žánr Španělé zkrátka umí!

Zdání klame

Velký dům stojící na samotě kus za kolumbijským hlavním městem Bogotou. Pohřešovaná mladá žena, jejíž záhadné zmizení vyšetřuje policie. Podezřelým ze zmizení či dokonce vraždy je její přítel, který se nechová zrovna podle očekávání. Tak by se dala popsat výchozí situace, která nám dává tušit nějaké děsivé tajemství. Ač však hádáme cokoli, nic není, jak se zdá. Postupně je nám po kouscích odhalován příběh nezvyklého milostného trojúhelníku.

Ne náhodou je velkou devizou filmu hudba, která umocňuje výsledný dojem. Protagonista Adrian je totiž úspěšný dirigent, který se ze Španělska stěhuje za prací do Kolumbie i se svou krásnou přítelkyní Belén, která si náhle není jistá jeho láskou a chce jeho city podrobit zatěžkávací zkoušce. Neváhá zvolit značně netradiční způsob. A v tuto chvíli se jako na zavolanou dozvídá o tajemném nacistickém úkrytu za zrcadlem v ložnici jejich nového domova.

Tak trochu jiný thriller

Nečekejte žádná spiknutí, pronásledování, útěky, překvapivá odhalení nebo nelítostné padouchy. V tomto filmu jsou role pevně dané už od začátku, to však neznamená, že vás jednání postav nemůže překvapit. Nezbývá než zkonstatovat, že v rámci daného žánru se jedná o zajímavý počin, který by neměl uniknout vaší pozornosti. A to už jen proto, že po zhlédnutí filmu vám při pohledu do zrcadla proběhne mráz po zádech…

 Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.