Není stážista jako stážista (The Intern, 2015)

Není stážista jako stážista (The Intern, 2015)

Robert De Niro. To je pan herec, jehož jméno je zárukou kvality. Stejně je tomu i v případě filmu Stážista (The Intern, 2015), který poněkud zapadl mezi dávkou adrenalinu, jež nabízí film Everest, nebo Marťanem v podání Matta Damona. Nenechte se však mýlit. Robert De Niro jako sedmdesátiletý vdovec, který se v důchodu nudí, je rád za jakékoli vybočení z každodenního stereotypu. Nabídka na stáž v e-shopu s oblečením přichází jako na zavolanou. Dynamická majitelka internetového obchodu není ze svého postaršího stážisty zprvu příliš nadšená, ale brzy zjistí, nakolik je jeho přítomnost obohacující…


Dostáváme se tak do střetu dvou protikladných světů: ambiciózních mladých lidí, kteří srší nápady, a zkušených důchodců, kteří se snaží přizpůsobit hektickému světu, ale nechtějí se jím nechat úplně pohltit. Nejedná se však o střet v pravém slova smyslu, neboť závěrečné poselství filmu vyznívá veskrze kladně. Zkušenosti jsou totiž nepřenositelné, a právě těmi mohou stážisti v letech přispět. Zároveň se však tvůrci nebojí dělat si občas legraci z věku zasloužilých pomocníků a z problémů, které přináší jejich pokročilý věk.


Pokud se vám líbila Anne Hathaway ve filmu Ďábel nosí Pradu, budete opět příjemně překvapeni. Z dívky v Deníku princezny vyrostla v ambiciózní herečku, která se nespoléhá jen na hezkou tvář. Jules Ostinová v jejím podání je tvrdě pracující žena, která vlastní vzkvétající internetový butik a nesmí dát najevo svou slabost, aby obstála v tvrdém byznysu. Zároveň však musí čelit partnerské krizi a snažit se být dobrou matkou pro svou dceru, na kterou bohužel nemá čas.
Od filmu Stážista jistě nemá cenu očekávat nějaké hluboké myšlenky, ale přesto vás jeho tak aktuální příběh vtáhne a budete držet šarmantnímu Benu Whittakerovi, který vždy najde ta správná slova a dokáže poradit, palce.Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".