Fakjů pane učiteli II

Fakjů pane učiteli II

Pokud jste si oblíbili německou komedii Fakjů pane učiteli, pak jste jistě zaznamenali, že právě v kinech běží její druhé pokračování. U tabule tedy bude opět excelovat samozvaný učitel Zeki Müller v podání Elyase M’Bareka.

Zajímavá dějová linie

Hlavní hrdina Zeki Müller je úspěšným lupičem, na což samozřejmě potřebuje nervy jako železné dráty. Kromě toho je i učitelem na střední škole, kde jsou silné nervy taktéž potřebné. Všemi zbožňovaný učitel se vrací do akce. Díky svým dřívějším zločineckým kontaktům Zeki Müller získá poměrně velké množství nakradených drahokamů. Ty se rozhodne schovat. Jako úkryt si vybere nenápadného plyšového medvěda. Jenže Zeki Müller nepočítá s komplikacemi v podobě trochu bláznivé kolegyně Lisi, kterou hraje Karoline Herfurthová. Kolegyně totiž plyšového medvídka daruje dětské charitě v dalekém Thajsku. A tady začínají bláznivé situace, protože Zeki Müller diamanty jen tak nechce nechat být, přeci jen jsou hodně cenné. Z toho důvodu se hlavní hrdina rozhodne uspořádat školní výlet do zahraničí. Konkrétně si vezme na starost ekologický kroužek, s nímž se do exotického Thajska vydává. Cestu výpravě zkříží učitel Hauke Wölki se svou třídou snaživých studentů z konkurenčního gymnázia. Kromě těchto nepříjemností se ještě pokouší studenti Müllerovu snahu o nalezení diamantů sabotovat.

Pokračování je úspěšné

První díl filmu z roku 2013 měl celkem úspěch a rozhodně se nejednalo o propadák. O nic horší není ani druhé pokračování. Rozhodně v tomto filmu nesmíte hledat nějaké velké filmové umění, ale musíte k němu přistupovat jako k oddechovému filmu. Film má rozhodně nadhled. Ve filmu je sice obsaženo i několik trapnějších scén, nicméně celkově se jedná o povedené dílko. Pro milovníky komedií ze školního prostředí je to naprostá samozřejmost, že se na druhé pokračování Fakjů pane učiteli podívají. Rozhodně se u filmu pobavíte. Studenti působí nevzdělaně a neotesaně a vyvádí celou řadu různých kousků. Některé vtípky jsou sice drsnější, ale film nemá v zásadě žádná hluchá místa a běží samospádem až do konce. Pokud bytostně nesnášíte sprosté vtípky, pak se na film ani nedívejte, ale v opačném případě rozhodně zajděte do kina. Jestliže první díl potěšil, pak jeho pokračování rozhodně nezklamalo.Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".