Pokračování Hotelu Transylvánie je opět dobré

youtube.com

Pokračování Hotelu Transylvánie je opět dobré

V roce 2012 se v kinech objevila animovaná komedie Hotel Transylvánie. V prvním filmu jsme mohli zjistit, že Drákula je majitelem stylového Hotelu Transylvánie, kde se mohou ubytovat veškeré příšery z celého světa. Nutností je udržet lidi co nejdál od Hotelu, nicméně to se samozřejmě nepovede a člověk se do Hotelu dostane. Nyní se můžeme podívat, co se po prvním filmu stalo v Hotelu Transylvánie nového.

Zajímavá zápletka

Stejně jako první film, i Hotel Transylvánie 2 natočil režisér Genndy Tartakovsky. Scénář ke druhému dílu napsali Robert Smigel a Adam Sandler. Hudbu obstaral Mark Mothersbaugh. Hotel Transylvánie prosperuje, jelikož Drákula již ustoupil od svých zajetých pravidel, kdy se v hotelu směly ubytovat pouze kouzelné bytosti. Drákulova dcera Mavis má s prvním lidským návštěvníkem Hotelu Transylvánie malého syna jménem Dennis, u něhož se Drákula obává, že by se nikdy nemusel stát upírem. Když se Mavis s Johnnym vydají na návštěvu lidských příbuzných, rozhodne se Drákula o uskutečnění „kurzu pro strašidla“ pro malého Dennise. S tím budou Drákulovi pomáhat jeho staří přátelé Frank, Murray, Griffin a Wayne. To ovšem není jediná zápletka filmu, jelikož se na návštěvu svého syna Drákuly se chystá zásadový a staromódní Vlad. Problémy nastanou ve chvíli, kdy se Vlad dozví, že jeho pravnuk není pouze čistokrevný upír. Radost určitě nebude mít ani z toho, že do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé.

Opět celkem vtipné

V druhém pokračování Hotelu Transylvánie můžeme při pozorném sledování objevit celou řadu odkazů na historii hraběte Drákuly. Ve druhém dílu sice chybí moment překvapení, který byl přítomný v prvním dílu, nicméně i tak se jedná o zábavný snímek. Ve filmu se objevují i moderní technologie, které jsou vtipně zakomponované. Valnou většinu vtipů si užijí i děti, což v poslední době nebývá u animovaných filmů úplně nejběžnější praxí a děti často nechápou, čemu se to vlastně dospělí smějí. Hotel Transylvánie 2 je čistě odpočinkový film a s tím je potřeba k němu přistupovat. Žádné velké filozofování od něho nečekejte. Film se sice nevyhnul stereotypům, ale přesto baví.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".