Tom Hanks kráčí po Mostě špiónů

Tom Hanks kráčí po Mostě špiónů

Dvacet let po konci druhé světové války se lidé na obou stranách železné opony a na obou březích Atlantského oceánu se ohroženi možnou válkou, která by vzhledem k jadernému arzenálu nepřátelských mocností byla devastující. Tajné služby ovládla paranoia, hon na špiony nabírá na obrátkách.

Špion, kam se podíváš


Jedním z dopadených sovětských špionů na území USA během studené války je i Rudolf Abel, pravým jménem Viljam Genrichovič Fišer. Abel je zatčen v roce 1957 a jeho obhajobou je pověřen James Donovan, renomovaný brooklynský právník věnující se pojišťovnictví. Taková je výchozí situace historického thrilleru Most špionů (Bridge of Spies, 2015), jehož děj je založen na skutečných událostech.

Mezi obhájcem a jeho klientem se vytvoří zvláštní vztah, Donovan obdivuje nezlomnost a loajalitu sovětského špiona, který odmítá přestoupit na druhou stranu. Právník, v podání Toma Hankse, odvede dobrou práci a Rudolf Abel není popraven, pouze odsouzen na několik desítek let k odnětí svobody.

Mezitím je na sovětském území sestřelen americký špionážní letoun. Jeho pilot Francis Gary Powers je pro změnu odsouzen sovětskou vládou. Vlády obou mocností by rády vyměnily oba muže, než stačí protistraně prozradit tajné informace. Hlavním vyjednavačem se stane právě James Donovan, který musí složitě kličkovat mezi mezi znepřátelenými stranami.

To vše v době stavby berlínské zdi a tvrdých bezpečnostních opatření na obou stranách železné opony. Výsledek je nejistý do poslední chvíle a nedůvěra je téměř hmatatelná.

Tom Hanks je pan Herec

Celý film stojí na výborném hereckém výkonu Toma Hankse, po hlavní roli v napínavém dramatu Kapitán Phillips, se jedná o další film, ve kterém dostává herec opravdu hodně prostoru, což je jen dobře. Nový film o špionáži během studené války v režii Stevena Spielberga je důkazem toho, že film inspirovaný válečnými událostmi nemusí být plný bitev a soubojů, ale i přesto se může jednat o počin, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout…

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.