Top 7 kanibal filmů

Top 7 kanibal filmů

Červený drak (Red Dragon)

Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat.

V roce 1981 publikoval Thomas Harris Červeného draka, první díl volné trilogie o skvělém psychiatrovi, který své znalosti dal do služeb krvavých zločinů. Muže, který je esencí zla, si většina z nás spojuje s mistrovským hereckým výkonem britského herce Anthony Hopkinse v oskarovém MLČENÍ JEHŇÁTEK a jeho pokračování HANNIBAL. Obě filmové adaptace doslova eskalovaly popularitu lidského monstra jménem Hannibal (kanibal). Na rozdíl od časové posloupnosti literárních předloh se na plátnech kin objeví první část až jako poslední. Režisér Brett Rattner držel v ruce scénář Teda Tallyho, který je podepsán i pod dnes již klasickým MLČENÍM JEHŇÁTEK, a povolal před kameru Dante Spinottiho skutečně mimořádné obsazení v čele s Hopkinsem.(oficiální text distributora)

Cesta (Road, The)

Před přibližně deseti lety byl svět zničen. Nikdo neví, co se vlastně stalo. Možná šlo o jaderný útok, možná o vesmírnou událost. Miliony lidí zemřely, ať už přímo v důsledku katastrofy, nebo vyhladověním či zoufalstvím z pomalé smrti lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Muž (Viggo Mortensen) a Chlapec (Kodi Smit-McPhee) jsou na cestě za nadějí, kterou očekávají na jihu, na pobřeží. Veškerý svůj skromný, leč nesmírně vzácný majetek si vezou v nákupním košíku, vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Jediným zdrojem radosti jsou pro ně občasné nálezy jídla či pití. Na své pouti se setkávají s množstvím zoufalých přeživších, ať už jde o loupeživé gangy, kanibaly či zloděje. V průběhu filmu také sledujeme retrospektivní náhledy do Mužovy šťastnější minulosti a jeho života s Ženou (Charlize Theron).

Cesta je dobrodružný a hororový příběh. Je to road movie, stejně jako příběh o lásce mezi otcem a synem. Jde o napínavé vyprávění o největších lidských ctnostech i hříších.(oficiální text distributora)

Colony, The

Nepříznivé změny podnebí způsobily, že v roce 2045 přeživší obyvatelé Země pobývají v izolovaných podzemních koloniích. Prvořadým úkolem těchto útočišť je ochrana před epidemiemi a vytváření dostatečného množství potravin, které dokáží populaci uživit.

Snowpiercer

Zemí zachvátí doba ledová a přežije pouze několik málo šťastlivců, kteří nastoupili do Snowpiercer. Snowpiercer je vlak, který jezdí po celém světě již 17 let, kde úroveň života je řízena rozdělením do civilizačních tříd. Na jedné straně chudina, která nemá co do pusy a na druhé smetánka společnosti, která se užívá každodenních radovánek.

Země kůlů

(Stake Land) Po vypuknutí upírské epidemie musí lidstvo unikat před divokými bestiemi. Města se mění v hrobky. Ti, co přežili, se shromažďují na odlehlých místech a děsí se soumraku. Martin, jehož rodinu zmasakrovali, se dostává pod ochranná křídla stárnoucího tvrdohlavého lovce, jehož novou kořistí jsou právě "nemrtví". Říkají mu jednoduše Mister. A právě tento pronásledovatel upírů bere Martina na cestu po uzavřených městech Ameriky, aby našel lepší místo někde na severu, v Kanadě, v novém ráji amerického kontinentu. Ani během cesty však neustává v lovu a stíná hlavy všem krvelačným bestiím, které jim zkříží cestu. Tato postapokalyptické roadmovie získala cenu diváků na filmovém festivalu v Torontu (2010) v sekci Midnight Madness - Půlnoční šílenství.

We Are What We Are

Zdánlivě spokojená a laskavá rodina Parkerových byla vždy uzavřenější, než je běžné. Za zavřenými dveřmi vládne svým potomkům patriarcha Frank pevnou rukou a je odhodlán udržovat starobylé rodinné tradice stůj co stůj. Nejdůležitější z nich je obstarávání potravy. Ale jiné potravy, než běžně koupíte v obchodech...(Rob Roy)

Zdroj: csfd.cz

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".