5 nejšílenějších bazénů na světě

5 nejšílenějších bazénů na světě

Soukromý kousek moře

Dlouhá písečná pláž s četnými zálivy s průzračně čistou vodou, to je doslova splněný sen. A přesně takový si užívají návštěvníci komplexu San Alfinso del Mar v Chile. Rozměry bazénu Crystal Lagoon, který z leteckého pohledu připomíná spíše menší moře, jsou úctyhodné. Na délku měří 1 013 metrů, zabírá plochu osmi hektarů a jeho celkový objem je 250 milionů litrů vody. V nejhlubším místě je možné se potopit až do 35 metrů.

Největší na světě


Jakkoli se může bazén Crystal Lagoon zdát velkolepý, jeho sláva bledne v porovnání s tím největším bazénem na světě. Oblíbený cíl turistů z celého světa leží na pobřeží Rudého moře v u egyptského města Šarm aš-Šajch na Sinajském poloostrově. Na ploše 12,5 hektaru by se jistě ztratil nejeden méně zkušený plavec.

Na hraně mrakodrapu

Výhled z výšky 200 metrů přímo z koupacího lehátka si mohou užít návštěvníci singapurského hotelu Marina Bay Sands. Obří bazén je součástí velkolepé střešní terasy a sám zabírá plochu přibližně dvou fotbalových hřišť. Kromě bazénu se na střechu vešlo ještě několik barů a samozřejmě vyhlídka. Trochu strašidelně působí i to, že bazén končí jakoby na hraně hotelu. Návštěvníkům ale samozřejmě nic nehrozí, i když pohled do hlubin pod úrovní bazénu určitě není pro slabé povahy.

Voda ve vzduchu

Třicet metrů dlouhý bazén v čínském hotelu Holiday Inn Shanghai Pudong Kangqiao vypadá, jakoby k budově vůbec nepatřil. Skoro celý úplně vybíhá z budovy a díky šikovně využitým proskleným plochám dává návštěvníkům pocit „vzdušné koupele.“

Úchvatné pouštní scenérie

Vybudovat hotelový komplex s opravdu velkým bazénem tak, aby co nejméně zasahoval do okolní krajiny, se ne vždy podaří. Architekti hotelu Amangiri v americkém Utahu si ale s touto výzvou poradili bravurně. Například bazén postavili kolem přirozeného výběžku skály, na který by mnoho jiných projektantů použilo spíš pár svazků dynamitu. Jen jen málo míst, kde si můžete užít pohled do nádherně vymodelované pouštní krajiny rozpálené sluncem přímo z osvěžujících vod luxusního bazénu. 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".