Atentát na Heydricha jako výuková PC hra

Atentát na Heydricha jako výuková PC hra

Ve světě počítačových her se neustále něco tvoří a vznikají novinky. Každý zná různé sportovní simulátory, strategie či RPG hry. Ovšem příliš zajímavých výukových počítačových her, které by přilákaly publikum, neznáme. Jednou z nich by mohla být i hra Československo 38-89: Atentát.

Hra oceňovaná i v zahraničí

Jak již název hry napovídá, půjde o hru z prostředí druhé světové války, kdy proběhl atentát na zastupujícího říšského kancléře Reinharda Heydricha. Za vznikem hry stojí tým českých vědců. Hra se označuje za výukovou počítačovou simulaci a zatím získává na svou stranu pozornost a slova chvály. Dokonce se dostala až do finálové části prestižní mezinárodní soutěže, kde se potká s počítačovými simulacemi americké armády a Massachusettského technologického institutu (MIT), což je přední technická škola na celém světě. Interaktivní hra z období Protektorátu zavede hráče ke klíčovým okamžikům československých moderních dějin. Hráč si může prožít atmosféru doby a zjistí, jaké to bylo z pohledu aktérů. Hlavním cílem simulace bylo rozvinutí hlubšího povědomí o dobových politických, kulturních a sociálních souvislostech. Jednotlivé příběhy, o nichž hra vypráví, mají reálný základ a pocházejí z historického výzkumu.

Možnost využití na školách

Ve hře se setkáte s animovanými sekvencemi a dobovými záběry. Hráč má možnost se zapojit do děje a ovlivnit, jakým způsobem a na co konkrétně se hlavní hrdina v simulaci zeptá. Každá situace vyžaduje svůj specifický přístup. Přeci jen nelze označit souseda za kolaboranta a čekat, že vám něco pěkného poví. Díky tomu, jak si hráč vede, se dostává do různých vrstev příběhu. Hra je ukazována ze současnosti, kdy se vnuk snaží najít pravdu o svém dědečkovi, který na tom aktuálně není zdravotně nejlépe. Minulost se samo sebou změnit nedá, ale můžete o ní něco zjistit. Hra má velice dobrou možnost uplatnění na základních i středních školách, kde může sloužit jako výukový program například pro hodiny dějepisu. Studenti a žáci si určitě lépe zapamatují, když se látku naučí prostřednictvím počítačové hry, než když mají poslouchat učitelův výklad. Velice pěkně vypadají komiksové animace a špatný není ani hudební podkres, o nějž se postarala skupina DVA. Atentát není jedinou hrou, kterou autoři chystají, protože existují ještě další dvě simulace, které by měly přijít do distribuce. Další hry budou pozorovat jiné období československých moderních dějin.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".