Austrálie ohlídá žraloky drony

Austrálie ohlídá žraloky drony

Žraloci jsou nebezpečnými vodními tvory, kteří mají každý rok na svědomí mnoho lidských životů. Obzvlášť nebezpečné jsou v tomto případě břehy Austrálie, kde se žraloků vyskytuje celkem dost, a proto se vláda rozhodla, že najde nějaké řešení.


Nový Jižní Wales jde humánní cestou

Likvidace žraloků rozhodně není rozumné řešení, a proto se australský stát Nový Jižní Wales rozhodl, že bude žraloky vyhledávat za pomoci moderních technologií. Vzhledem k tomu, že v Austrálii se odehrává nejvíce nevyprovokovaných smrtelných útoků na lidi na celém světě, muselo se to nějak začít řešit. Nebezpečnými žraloky trpí plážová turistika celého státu a Nový Jižní Wales rozhodně není výjimkou, protože v letošním roce bylo od ledna do října zaznamenáno třináct útoků žraloka na člověka, z čehož jeden napadený zemřel a sedm jich bylo zraněno. V Novém Jižním Walesu se rozhodli, že nebudou žraloky zbytečně vybíjet, což je jistě chvályhodné, nicméně řešení se musí najít. Nový Jižní Wales zveřejnil dlouhodobější plán řešení obtíží se žraloky. Tento plán zahrnuje pokročilé sonary a drony, které budou létat nad plážemi a budou hlídkovat, kde se objeví žraločí nebezpečí.

Drony vybavené kamerami

Náklady na vytvoření sítě dronů a zlepšených sonarů by měly činit přibližně šestnáct milionů australských dolarů. Odborníci v tomto momentě doufají, že dovedou spolehlivě ochránit plavce a surfaře, přičemž minimalizují nebezpečí pro samotné žraloky. Ostatně australské žraloky čeká značení a sledování jejich aktuálního pohybu, zatímco sonary a drony budou hlídat místa, kde byly zaznamenány jejich časté útoky. Drony budou vybaveny kamerami, takže přítomnost žraloka bude zavčasu odhalena a pobřežní hlídky dostanou informaci, díky níž se jistě podaří zachránit nejeden lidský život. Vybíjení živočišných druhů rozhodně není dobrá cesta, takže záměr Nového Jižního Walesu můžeme hodnotit jen a jen pozitivně.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.