Bridgewaterský trojúhelník

Bridgewaterský trojúhelník

Pokud jste doposud slyšeli jen o věhlasném bermudském trojúhelníku, budete se možná divit, že podobných oblastí protkaných nevysvětlitelnými událostmi a jevy, je na zemi mnohem víc. Jedním z nich je také Bridgewaterský trojúhelník, ve kterém je koncentrace paranormálních jevů skutečně velká.

Oblast o rozloze asi 520 kilometrů čtverečních se nachází ve Spojených státech amerických, v trojúhelníku mezi massachusettskými městy Abington, Rehoboth a Freetown. Již od počátku 19. století jsou zde popisovány podivné jevy a události, pozorovány záhadné útvary a tvorové. Místo je považováno za rejdiště duchů, mnohá svědectví mluví o velkých ještěrech, hadech a dalších bahenních nestvůrách. Vzduchem tu prý čas od času létají zářící ohnivé koule, záhadné černé vrtulníky. V lesích se prý ukrývají podivné předměty, jež odvážlivci, kteří si do této oblasti troufají vyrazit, nalézají po lesích a někteří tu slyšeli zvuky, z nichž je až zamrazilo. Je to oblast protkaná močály, bažinami, ale také indiánskou historií. 

Hockmock Swamp

Tajemné bažiny Hockmock byly prý kdysi dávno proklety indiány, aby pohltily špatně se chovající kolonizátory. V těchto místech se nachází také 8000 let starý indiánský hřbitov, který byl objeven archeology za podivných okolností. Po odkrytí pohřebiště totiž měla ožít okrová barva, jíž byly hrobky vyzdobeny, a následně se vypařila. Prý se dokonce nepodařilo vyvolat jedinou fotografii z vykopávek. Dodnes ji indiáni nazývají místem, kde sídlí duchové a raději se mu vyhýbají. S bažinami je spjat také fenomén tzv. bludiček, které známe i u nás. Nad močály se prý často objevují světla nejčastěji zelených a modrých barev. Mají to být nečisté duše čarodějnic, nepokřtěných lidí a podobných hříšníků, které lákají nic netušící pocestné do chřtánu smrti uprostřed bažin.

Dighton Rock a Profile Rock

V oblasti bridgewaterského trojúhelníku se nachází také několik podivných skal. Dighton Rock leží naproti indiánskému pohřebišti a najdete tam do skal vytesané záhadné nápisy, které zatím nikdo nijak neidentifikoval, ani se neví, který národ by mohl být jejich autorem. Profile Rock je zase pojmenovaná po vytesané tváři indiána. Pro kmen Wampanoag toto místo je a odedávna bylo místem posvátným. Lidé tohoto kmene tvrdí, že zde duchové jejich předků tančí bojovné rituální tance.

UFO a ti druzí


Co by to bylo za záhadné místo, kdyby zde z času na čas nepozorovali nějaké ty létající objekty. Chceme-li se dopídit prvního takového úkazu, musíme jít zpět až do roku 1760! Tehdy byl zde pozorován kulovitý objekt, který i za bílého dne vydával velmi silné světlo. Zářivé světelné koule zde měly být zpozorovány ještě mnohokrát. Těmito objekty však výčet podivností v této oblasti nekončí. Hovoří se také hojně o různých příšerách, monstrech, přízracích a nezvyklých živočiších. Ještěři, obrovští hadi, roztodivný pták podobný pravěkému pterodaktylovi, který měl rozpětí křídel 4 metry, obrovský přízračný pes s rudýma očima, obří želvy … a tak bychom mohli pokračovat výčtem všeho, co zde kdy bylo údajně spatřeno. V mnoha případech se jistě jedná o přílišnou fantazii pozorovatelů, nicméně v souvislosti s jinými zvláštnostmi tohoto místa to stojí za pozornost. Stejně jako dým, objevující se v době, kdy žádný oheň nikde nehoří, nebo naopak přízračné ohně na skalách. Občas jsou zde prý slyšet hlasy, mluvící indiánskými jazyky. Ani silnice vedoucí tímto prostorem nezůstávají bez legend. Na nich se zase zjevuje třeba náklaďák, pronásledující řidiče nebo děsivě vyhlížející stopař. Zvýšená koncentrace vražd a sebevražd už asi nikoho nepřekvapí.

Takže až se budete toulat po Massachusetts, zvažte dobře, kterým směrem se vydáte.