Brompton je skládací kolo do města

Brompton je skládací kolo do města

Velká Británie dala světu mnohé. Skládací kolo značky Brompton je pro mnohé lidi synonymem skládacího kola a vyrábí ho společnost, jež pochází z ostrovního království.  Brompton se jednoduše stal předobrazem ostatních skládacích kol.

Minimální poruchovost

Hlavním bromptonským výrobkem jsou tedy univerzální skládací kola a příslušenství k nim. Tato kola mají všechna shodný rám o rozměru osmnáct palců, což není úplně obvyklý rozměr. Rám si nechal jeho designér a zakladatel společnosti Andrew Ritchie patentovat již v roce 1979, což bylo tři roky po založení firmy. Jednotlivé verze, které jsou k prodeji, se liší v příslušenství a v materiálu, z něhož jsou vyrobeny.  Kola Brompton proslavila jejich dobrá skladovatelnost, jelikož se dají složit a zase rozložit. Kromě toho vítězí i svými vynikajícími jízdními vlastnostmi, které se hodí pro skutečně všestranné využití, takže Brompton je kolo, jež využijete třeba při jízdě do práce po městě. Velkou výhodu představuje i skutečnost, že kola nejsou poruchová a jejich spolehlivost je velká. Větší množství originálních dílů by v případě poruchy trochu ztížilo opravu. Sehnat se dá model bez přehazovačky, ale i model s třírychlostní planetovou převodovkou, která se schovává v zadním náboji. V tomto případě se rozhodujte podle toho, v jaké oblasti na bicyklu hodláte jezdit. Většinou není nutné kolo příliš udržovat a jediné větší seřízení bude nutné ihned po jeho zakoupení, což by ostatně měl nabídnout samotný prodejce.

Kolo se dá přizpůsobit velikosti

Brompton Bicycle je anglická společnost, která sídlí v Kew Bridge v Londýně. Společnost je v současné době největším výrobcem kol ve Velké Británii, protože za rok dokáže vyrobit přibližně čtyřicet tisíc bicyklů. Společnost je zaměřena na vývoz, na nějž jde zhruba sedmdesát procent výroby. Kolo je ideální na větší přejezdy, protože u kratších objížděk by trošku mohlo vadit, že je potřeba kolo skládat a rozkládat. Ovšem samotné skládání není záležitostí na dlouhé minuty, protože při troše cviku se to dá zvládnout někde kolem deseti až patnácti vteřin. Jestliže se obáváte, že by vám kolo Brompton mohlo být malé, pak strach mít nemusíte, jelikož pokud by nestačila základní sedlová tyč ve výšce 84 cm, můžete si dokoupit ještě teleskopickou tyč, který sedlo posune až do maximální výšky lehce přes sto centimetrů. To samé platí pro řídítka. Brompton se bez přehánění dá označit za legendu mezi jízdními koly. Vzhledem k tomu si ovšem musíte připravit trochu vyšší obnos, protože kolo Brompton není záležitostí za několik stovek korun, ale připravit si musíte řádově vyšší obnos.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.