Fatimská proroctví

Fatimská proroctví

Ta událost se stala bezmála před sto lety, v roce 1917. V malém a nevýznamném portugalském městečku Fátima se v květnu toho roku třem dětem poprvé zjevila podivuhodná světelná bytost, později označovaná jako paní z Fátimy. Lucia, Jacinta a Francisko od té doby spatřili záhadnou bytost ještě několikrát a to vždy třináctého dne v měsíci až do října. Dodnes nepřestávají tzv. fátimská proroctví fascinovat odborníky i amatérské zájemce o záhadné jevy. Pojďme se na ně tedy podívat o něco podrobněji.

Sluneční zázrak spatřilo sedmdesát tisíc lidí

Podle výpovědi malé pastýřky Lúcii jim Paní z Fátimy zjevila tři tajemství a požádala je, aby činily pokání a oběti za spásu hříšníků. Rovněž je vybízela modlit se denně růženec, neboť síla této modlitby pomůže k dosažení míru (nezapomeňme, že k události došlo v době první světové války). Když se zjevení Boží matky opakovala již několikrát a informace o tom se rozkřikla, začaly do Fatimy proudit davy poutníků. V říjnu 1917 se zde na výzvu dětí shromáždilo až sedmdesát tisíc lidí v očekávání zázraku. A ten se skutečně stal – třebaže celý den pršelo, kolem poledne se údajně rozestoupily mraky a odhalily zářivě jasné slunce, které se posléze oddělilo od oblohy, sneslo se nízko nad obzor a opět se vrátilo na své místo, jako by tančilo. Shromáždění svědkové byli navíc v okamžiku suší, jako by nikdy nepršelo. Jev pozorovalo také mnoho novinářů, kteří o něm později vypovídali neuvěřitelná svědectví.

Tři tajemství z Fátimy

Tři tajemství, které Lucii Panna Maria vypověděla, jsou dodnes předmětem živých diskuzí. Podle Lucie bylo prvním tajemstvím vidění pekla, druhé pak obsahovalo pokyny Panny Marie jak se před peklem zachránit a obrátit svět k pravé víře. Odhalení třetího tajemství však katolická církev dlouho odkládala. Teprve v roce 2000 tehdejší kardinál Joseph Ratzinger (pozdější papež Benedikt XVI.) zveřejnil jeho znění. Tajemství pojednává o výjevu papeže a biskupů kráčejících na horu, kde je celá skupina včetně papeže posléze zabita vojáky. Znepokojující proroctví doplnila Lúcia v roce 1925 zprávou o tom, že se jí Panna Maria zjevila ještě jednou a požádala ji, aby se lidé každou první sobotu v měsíci káli za své hříchy. Dívce se pak Panna Maria s různými výzvami zjevovala ještě několikrát.

Zatímco ostatní dvě děti, které se staly svědkem tajuplného proroctví, zemřely na epidemii španělské chřipky krátce po skončení první světové války, Lúcia žila až do roku 2005, kdy odešla na věčnost v požehnaném věku 97 let.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.