Frank Sinatra – geniální hudebník, kterého si vážili i šéfové mafie

Frank Sinatra – geniální hudebník, kterého si vážili i šéfové mafie

Jedním z nejpopulárnějších zpěváků a umělců všech dob je bezpochyby Frank Sinatra. Zpěvák, jenž si v době své největší slávy dokázal získat přízeň těch nejmocnějších lidí, obdiv mladých dívek a jehož písně jsou dodnes populární po celém světě.

Frank Sinatra se narodil v roce 1915 do rodiny sicilského přistěhovalce, jehož byl jediným potomkem. Když začala druhá světová válka, tak mu byla přidělena lékařská klasifikace 4-F, díky čemuž se vyhnul vojenské službě a mohl se tak v klidu věnovat rozvoji své pěvecké kariéry. Nic mu tedy nebránilo aby jeho hvězda stoupala stále vzhůru a to velice rychlým tempem. Sinatra si tak velmi brzy získal řadu obdivovatelů, zejména co se týče mladých žen.

Sinatra je držitelem Oscara i cen Emmy

Na konci 40. let minulého století ovšem přišla v jeho kariéře krize, která trvala několik let. Zpět na vrchol se Sinatra vrátil až v roce 1953 a to díky válečnému snímku Odtud až na věčnost, v němž si zahrál vedlejší roli, za níž získal Oscara. Tento snímek lze označit za zlomový v jeho kariéře, neboť po jeho odvysílání se Sinatra vrátil zpět mezi smetánku nejen na filmovém plátně, ale také v hudebních kruzích.

V následujících letech se tento zpěvák prosazoval na té nejvyšší úrovni a své písně dostával možnost prezentovat v těch nejlepších klubech, které v dané době existovaly. Dobyl dokonce i Las Vegas, centrum zábavy a hazardu, v němž byl po několik let snad největší pěveckou hvězdou, která v místních podnicích vystupovala.

Kladné vztahy s mafií i s prezidentem Kennedym

Co se týče zpěvákova soukromého života, tak se rozhodně nejedná o něco, čím by se spousta lidí chlubila. Sinatra je totiž kromě svého talentu znám také pro řadu skandálů a v jistých kruzích se dokonce spekuluje o tom, že mu na vrchol pomohla mafie, která si jej velmi oblíbila. Nicméně tato tvrzení Sinatra tvrdě popřel.

Každopádně s mafií byl Sinatra spojován vícekrát a to například tehdy, kdy měl společně s mafiánem Samem Giancanou pomoci J. F. Kennedymu získat v roce 1960 hlasy odborů, díky čemuž se budoucímu prezidentovi podařilo zvítězit v důležitých primárkách.

Žádný ze skandálů nebo obvinění, které se zakládají na pouhých spekulací, ovšem nemění nic na tom, že Frank Sinatra byl opravdu skvělým hudebníkem, který se do historie hudby zapsal nesmazatelný jménem. A jedno je jisté, jeho odkaz nikdy nezanikne…

Úspěchy, ocenění a pocty

Umělecká kariéra Franka Sinatry byla nadmíru úspěšné. Co by jako zpěvák je několikanásobným držitelem cen Emmy a obecně je mnohými považován za jednoho z nejlepších zpěváků minulého století.

A stejně jako další slavní a úspěšní umělci má i Frank Sinatra svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

 

 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".