Knižní hit Dívka ve vlaku

Knižní hit Dívka ve vlaku

Knihy patří v předvánočním čase k jednomu z nejhledanějších artiklů, protože jako vánoční dárek se velice dobře hodí. Řada lidí má stále raději čtení reálné papírové knihy, než její listování v elektronické podobě. Hitem se stala kniha spisovatelky Pauly Hawkinsové, kterou nazvala Dívka ve vlaku.

Postupné dávkování příběhu


Britská spisovatelka Paula Hawkinsová se narodila v africkém městě Harare, které se nachází v Zimbabwe, 26. srpna 1972. V poslední době se knihy píší v trendu, že hlavní hrdina není jednoznačně kladný či negativní a má obě stránky osobnosti nakombinované, jak tomu už bývá ve skutečném životě. Ve stejném duchu se nese i Dívka ve vlaku. Jedná se o knihu s řadou zajímavých zvratů, nicméně i přesto se autorka poměrně drží šablony a schématu, které se udržuje v žánru psychothrilleru. Kniha je spíše než svým příběhem zajímavá svojí hlavní hrdinkou, která je poznamenaná popíjením alkoholu, takže si občas nemůže na něco vzpomenout a jedná se o netradiční zpestření knihy, jež jen tak někde nenajdeme. Knize to dodává zajímavý rozměr, který se také umocňuje prostřídáváním vypravěčských perspektiv. Díky tomu je krásně vidět, jak se na jednu situaci dá nahlížet z různých úhlů pohledu. Čtenář je vtažen do děje a napětí se drží na neustále vysoké úrovni. Paula Hawkinsová čtenářům dávkuje informace postupně a nové skutečnosti tedy vyplavávají na povrch poměrně pomalu, díky čemuž se dá poskládat zajímavé puzzle, jehož jednotlivé dílky do sebe precizně zapadají.

Nástin děje

Hlavní hrdinka se jmenuje Rachel a představuje naprosto typickou postavu, s jakými se můžeme v současné literatuře setkávat. Rachel za sebou má poměrně těžký rozvod, po němž se dostala do slepé uličky. Rachel se utápí v alkoholu, který představuje její jediné a přitom poměrně falešné potěšení jejího aktuálně velice špatně se vyvíjejícího života. Rachelin stereotypní život lemují pravidelné cesty vlakem do Londýna. Ovšem během nich sleduje neustále jeden dům, kde žije na první pohled šťastně zamilovaná dvojice. Tomuto páru Rachel přiděluje jména Jess a Jason a ve svojí hlavě mu dává i vlastní identitu. Rachel si hraje s fantazií, ale jednoho dne zjistí, že něco není v pořádku. Podaří se jí zjistit, že žena z páru zmizela, což zanedlouho bude znamenat její zapojení do zvláštní situace, když situaci nahlásí na policii… Kniha si okamžitě podmanila všechny žebříčky bestsellerů na obou březích Atlantského oceánů a trhá rekordy v rychlosti prodeje. Kritika Dívku ve vlaku označuje za Zmizelou letošního roku, což je loňská kniha Gillian Flynnové.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".