Kočičí kříženec Ashera

Kočičí kříženec Ashera

Kočičího mazlíčka má doma kdekdo, ale kočičí kříženec nazývaný Ashera, to je něco speciálního. Asheru totiž doma jen tak někdo nemá. Tento zvířecí druh vypadá skutečně luxusně a velice připomíná svým vzezřením velké kočky.


Křížení koček se servalem

Když se na první pohled podíváte na Asheru, jistě si hned řeknete, že to není obyčejná domácí kočka. Tento první pohled je pravdivý, protože vznikla křížením hned několika druhů. Tato kočka není úplně nejmenším druhem – dosahuje hmotnosti až čtrnácti kilogramů a velikostně dosahuje až na nějakých sto dvacet centimetrů. Její předci pocházejí z divočiny. Ostatně díky její perfektně zbarvené srsti se jí často říká „malý leopard“.

Ashera vznikla zkřížením kočky domácí s kočkou bengálskou a servalem. Ashera vznikla v podstatě na zakázku. Nechal si ji totiž vyšlechtit Angličan jménem Simon Brodie. Ashera byla ostatně vyšlechtěna teprve před několika lety. Nové kočičí plemeno vzešlo z jedné americké genetické laboratoře. Ashera se určitě dá označit za luxusnější druh zvířete a Simon Brodie na prodeji koťat okamžitě začal vydělávat velké peníze, jelikož se jedná o skutečně netradičně vypadajícího domácího mazlíčka. Tito kříženci jsou dnes k mání za stále velký obnos, který je v přepočtu někde kolem půl milionu korun. Ostatně Simon Brodie má byznys založený na šlechtění koček, protože před Asherou si nechal vyšlechtit takzvanou hypoalergenní kočku, jejíž koťata následně prodával za dvě stě tisíc korun.

Ashera je i přes svoji cenu poměrně žádaná, a proto si případný zájemce musí počkat přibližně tři čtvrtě roku, než na něho přijde řada. Ashery jsou velice žádané v USA, Rusku i v Asii. U Ashery si můžete být jistí, že při koupi dostanete kočku vždy se stejně zbarvenou srstí.

Vhodný mazlíček i k dětem

Ve skutečnosti ani poměrně vysoká pořizovací cena nedělá z Ashery nedostupného domácího mazlíčka. Bohatší lidé jednoduše ve většině případů touží po tom mít doma něco výjimečného, a proto si kotě za nějakých dvaadvacet tisíc dolarů s klidným srdcem pořídí. O Asheře se hovoří jako o nejdražší domácí kočce na světě.

Asheře neschází kouzlo divokých kočkovitých šelem, nicméně není tolik finančně náročná jako velké kočkovité šelmy jako tygr, lev či gepard. Velké kočky navíc zůstávají většinou v podstatě stále divoké a pro nezkušeného chovatele jsou naprosto nevypočitatelné. Ashera má v tomto velkou výhodu, protože se chová jako skutečný domácí mazlíček, kterého můžete s klidným svědomím pustit i ke svým dětem. Ani požadavky tohoto překrásného křížence na stravování nejsou nikterak specifické a bohatě si vystačí s obyčejným krmením pro kočky. Navíc oproti kočce domácí se dožívá vyššího věku – až pětadvaceti roků.

 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".