Milostné vztahy slavného JFK

Milostné vztahy slavného JFK

John Fitzgerald Kennedy nebyl jen slavným prezidentem, obětí atentátu, ale také mužem, který byl známý svými milostnými pletkami s krásnými ženami.

Ohromné množství milenek

Americký prezident John Fitzgerald Kennedy je dodnes legendou. Navenek je známý jako laskavý a charismatický prezident, nicméně v soukromí se jednalo spíše o cynického podvodníka a notorického lháře. Tento oblíbený americký prezident byl zřejmě největším sukničkářem, který kdy Spojené státy vedl. V podstatě lze konstatovat, že bez obrovského množství milenek by nebyl schopen běžně fungovat. Jenže jako jeden z nejsledovanějších mužů světa si nemohl dovolit jen tak si za ženami vyrazit, a proto mu většinu společnic pašovali jeho spolupracovníci přímo do Bílého domu. Za Kennedyho vlády se v sídle amerických prezidentů zřejmě děly opravdu velké věci.


Jednou z nejvíce oblíbených Kennedyho žen byla sekretářka Pamela Turnureová. Tu Kennedy poznal, ještě než se stal prezidentem. Pamela pro něho pracovala již v době jeho senátorské kariéry. A pravděpodobně už v tu dobu se s ní Kennedy stýkal i mimopracovně. Později ji zaměstnal i v Bílém domě, když jí s drzostí sobě vlastní zaměstnal jako tajemnici vlastní manželky Jackie. S Pamelou si JFK užíval ve chvílích, kdy Jackie odcestovala pryč z Washingtonu.

Množství zaměstnankyň se do Bílého domu během Kennedyho vlády dostalo hlavně díky svému fyzickému vzhledu a ochotě trávit čas s prezidentem. Mezi těmito ženami vynikaly dvě – Priscilla Wearová a Jill Cowanová. Prezidentova ochranka tyto dvě sekretářky přezdívala „Fiddle“ a „Faddle“, tedy „Hloupost“ a „Nesmysl“. Jejich pracovní výkony totiž nestály za nic, nicméně o to častěji se stýkaly s prezidentem na intimní bázi. Velice často se stalo, že si trojice Kennedy, Wearová, Cowenová užívala společně.

Letuška či stážistka

Další oblíbenou milenkou prezidenta byla jedna švédská letuška společnosti PanAm. Ta prezidenta doprovázela na jeho leteckých cestách, protože sloužila na palubě letadla, kde cestovali jako doprovod novináři. Prezidentovi agenti ji poté často doprovázeli do prezidentského speciálu Air Force One, kde následně letuška s prezidentem trávili společné chvilky.

Kennedymu však nebylo vůbec žinantní využívat s milenkami ani postel, kde trávil čas s manželkou Jackie. V jejich společné loži skončila celá řada pracovnic Bílého domu. Jednou z nich byla i mladá stážistka Mimi Alfordová. Tu prezident hned v den jejího nástupu na praxi pozval do bazénu. Poté ji během pracovního dne odvedl do ložnice a dále již zřejmě není nutné popisovat, co následovalo. Vztah mezi Kennedym a Alfordovou trval rok a půl.

Dostal i božskou Marilyn

Pravděpodobně nejznámější Kennedyho milenkou byla slavná hollywoodská hvězda Marilyn Monroe. Ta patřila k méně četným výjimkám, za nimiž prezident vyrážel mimo bezpečí Bílého domu. Nejčastěji se Marilyn s JFK stýkala na ministerstvu spravedlnosti, které aktuálně vedl prezidentův bratr Robert. Bratr JFK půjčoval místnost přímo nad svojí kanceláří, která měla jednu velkou výhodu – nacházela se přímo u soukromého výtahu, takže dvojice mohla naprosto nenápadně vstoupit a zase se rychle dostat pryč.

Elizabeth Taylorová

Seznam milenek JFK by mohl být skutečně dlouhý a o mnoha ženách se hovoří, nicméně reálné podklady zřejmě nikdy do rukou nedostaneme. Ovšem do postele JFK se nejspíš dostala celá řada slavných hereček, zpěvaček a jiných osobností. K dalším milenkám měli patřit Gene Tierneyová, Janet Leighová, Jayne Mansfieldová, Kim Novaková, Marlene Dietrichová, Rhonda Flemingová, Elizabeth Taylorová či sestra jeho manželky Jackie - Lee Radziwillová.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".