Na trh přichází vintage klávesnice Qwerkywriter

Na trh přichází vintage klávesnice Qwerkywriter

V dřívějších dobách patřil psací stroj k základní výbavě každé kanceláře. V současnosti už psací stroje nenajdete v podstatě nikde. Vítězí klávesnice, ale najdou se i tací lidé, kterým chybí charakteristický zvuk psacího stroje. Ovšem nyní přichází na trh novinka, která klasický psací stroj nahradí.

Autorem Brian Min

Psací stroje v současné době zažívají oživení a neleží již pouze v muzeích. Nyní existuje trend v produktovém designu, který hlásá návrat k dříve osvědčeným formám, vylepšení jejich starého vzhledu, propojení s moderními funkcemi a také přidání toho současného vzezření. Právě na tomto principu se na trh chystá mechanická klávesnice, jež nese pěkný název Qwerkywriter. Design této klávesnice je na první pohled inspirovaný klasickým psacím strojem. Psací stroj je přitom klasika, kterou ale třeba současné děti znají spíše jen ze starších filmů. Autorem klávesnice Qwerkywriter je Brian Min, jenž si nejprve ve své vlastní garáži připravil první prototyp. Ten vytvořil tím způsobem, že tlačítka na svojí počítačové klávesnici vyndal a nahradil je klasickými kulatými tlačítky z psacího stroje. Ta si postupem času začal vytvářet sám a udělal další modely vintage klávesnice. Finální verzí je právě Qwerkywriter. Ten je vyroben z hliníku, má 84 tlačítek a má rozměry 32 x 19 x 9 centimetrů.

Cena v přepočtu kolem osmi tisíc korun

Jednotlivá tlačítka klávesnice Qwerkywriter jsou navržena skvěle ergonomicky a moderní tlačítkový mechanismus vám během psaní poskytuje pocit, že reálně píšete na starém dobrém mechanickém psacím stroji. Chybět samozřejmě nemůže typické cvakání psacího stroje. Klávesnice je vybavena univerzálním stojanem. Periferie je bezdrátová a dá se propojit s USB kabelem a osobním počítačem. Poslední prototyp je vymyšlený a Brian Min v současné době pracuje na vylepšení posuvníku, jenž primárně funguje jako klávesa Enter, nicméně bude ho možné naprogramovat i na další funkce. Jistě je vhodné se zeptat i na to, jaká bude cena klávesnice Qwerkywriter. Ta se v přepočtu prozatím bude pohybovat okolo osmi tisíc korun, což tedy skutečně není málo, ale postupem času se cena pravděpodobně změní. První objednávky se začnou zpracovávat během listopadu 2015.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".