Nejbizarnější tresty smrti

Nejbizarnější tresty smrti

Popravy a vše okolo nich fascinuje lidstvo už od nepaměti. Ještě v předminulém století patřily veřejně vykonávané tresty smrti k oblíbeným společenským událostem. Proto se někteří soudci snažili z obyčejné popravy vytvořit show se vším všudy. A jaké nejbizarnější tresty smrti dokázali vymyslet?

Zašlapán v bahně

Keltové se s vrahy a nenapravitelnými zlodějíčky nijak nemazali. Jednoduše je vhodili do bažiny a přikryli rákosovou rohoží, po které šlapali a dupali tak dlouho, dokud se odsouzenec neutopil. Někteří přihlížející se prý snažili věštit budoucnost z bublin, které se při tomto procesu z bahna uvolňovaly.

Oloupán a pak upálen

Ani Slované z přelomu našeho letopočtu nevynikali zrovna mírumilovností. Těžkým zločincům nejdříve ze zad odžezávali široké pláty kůže. Jakmile zbylo pouze maso, vysvobodila provinilce z jeho muk kruhová dřevěná hranice.

 

 

 

V břiše býka

Za časů starých Římanů patřil k oblíbeným popravčím nástrojům tzv. Sicilský býk. Šlo o dutou bronzovou sochu, do které byl zločinec zavřen. Velký oheň rozdělaný pod jeho břichem poté vykonal své

 

Nabodávání na kůl

Nejznámějším propagátorem této formy smrti byl Vlad III. Dracula alias Nabodávač. Celý proces dovedl k dokonalosti úzkými kůly z borovicového dřeva vybroušenými do tenké ostré špičky. Jeho kati poté s odsouzencem manipulovali tak šikovně, že nepoškodili žádný z důležitých cévních pletenců a obět mohla umírat klidně i několik dní.

Kamenování pod dohledem úřadů

Na smrti kamenováním, kterou známe především z islámského práva šarí´a by nebylo nic tak zvláštního, pokud by nebylo nutné používat jen předem schválené kameny. Ty nesmí být ani příliš velké (aby obět nezabily hned v prvních minutách), ani příliš malé (aby utrpení netrvalo neúměrně dlouho). V osmi zemích, kde je dodnes poprava kamenováním oficiálně schválena, proto na místo popravy přivážejí kameny vhodného tvaru a velikosti nákladní auta vyslaná přímo vládou.

Automat na odřezávání rukou

V zemích orientu je utětí ruky častým trestem pro zloděje. Během občanských nepokojů v minulém století narostl počet podobných deliktů v Íránu nad únosnou mez a tamní soudní policie si proto chtěla ušetřit práci. A důmyslně vyrobený automat na odřezávání rukou byl přesně tím, co potřebovali. Stačilo přivést odsouzence, stisknout tlařčítko a zabudované ostří se o vše postaralo. I když nešlo primárně o trest smrti, mnoho obětí nakonec zemřelo v důsledku velké ztráty krve nebo těžké infekce.

 

 

 

 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.