Nejbrutálnější vrazi v historii – I. díl

Nejbrutálnější vrazi v historii – I. díl

Pokud milujete filmy jako Zodiac nebo jack Rozparovač, pak zbystřete. Ukážeme vám lidi, kteří byli proti bestiím vykresleným v podobných filmech úplní andílci. Chcete se blíže seznámit s vrahem, který si vyráběl trofeje ze svých obětí? Nebo raději s tím, který se vyžíval v tom nejbrutálnějším mučení mladých žen? Vítejte ve světě nejbrutálnějších vrahů historie.

 

Gay andílek s nožem (USA)

Kdybyste na ulici potkali Jefreyho Dahmera, ani v těch nejhorších snech by vás nenapadlo, že se po nocích mění v krvelačné monstrum. Šlo o dokonalý prototyp vraha – nenápadný, velmi milé tváře i vystupování a navíc blonďák, ve dne pracující v čokoládovně. To samé si jistě mysleli i jeho oběti – mladíci, které lovil v gay barech. Místo přislíbené noci plné vášně je Dahmer chladnokrevně podřízl – někdy se ukájel s jejich mrtvolami, jindy se z nich ještě přes smrtí snažil vyrobit zombie a některé také částečně snědl. Řádil v letech 1978-1991.


Prozradila ho jeho poslední 16 oběť, které se podařilo uprchnout a zalarmovat policisty. Těm se po vstupu do garsonky 213 udělalo nevolno. V pokoji stál sud se čtyřmi lidskými trupy, v ledničce čekali na úpravu dvě hlavy a dalších sedm už bylo uvařených. Všude také visely jako trofeje lidské lebky a kosti. Dahmer později beze studu dopodrobna vyšetřovatelům popisoval, co s mrtvolami dělal. Byl odsouzen 15x na doživotí, tři roky po verdiktu ho však zabil jeden ze spoluvězňů, který tvrdil, že chtěl pomstít všechny jeho oběti.

 

Masakr ve škole (Finsko)

Jeden z nejhorších školních masakrů na evropské půdě se odehrál v roce 2007 v Finsku. Pachatelem byl nenápadný mladík (18) Pekka Eric Auvinen. Sám sebe označoval za sociálního darwinistu, humanistu a realistického idealistu, přesto vstoupil 7. listopadu do školy s nabitou zbraní. Jeho řádění padlo za oběť osm lidí a přes dvacet dalších těžce či lehce zranil. Oběti ale mohlo být mnohem více, protože Pekka Eric se snažil školu i podpálit (což se mu naštěstí nepovedlo).

Výběr obětí byl pravděpodobně náhodný, mezi jednotlivými výstřely Auvinen školním rozhlasem nabádal studenty, aby se zabarikádovali ve třídách nebo volal na pomoc školní sestru (kterou následně zastřelil). Své řádění ukončil sebevraždou. Střelil se do hlavy a zemřel po převozu do nemocnice. Podle odborníků vraždil kvůli svému rozhodnutí a ne kvůli nějaké psychotické nebo osobností poruše. O to je tento čin děsivější.

 

Vrah, kterého prozradily dopisy (USA)

Řádění tohoto vraha probíhalo v letech 1974-1991. Oběti byly především mladé ženy, které brutálně mučil a obvykle nakonec uškrtil punčochami. Dlouho na něj nepadlo žádné podezření, protože byl uznávaným členem místní náboženské komunity. Podílel se na správě kostela a pravidelně se modlil. Byl navíc hodným otcem od rodiny, který ale ve své domácnosti vyžadoval disciplínu. I jeho vraždy se vyznačovaly až akademickou přesností.

Vstoupil do historie jako vrah BTK (z anglického bind, torture a kill). Toto jméno si dal sám (ve skutečnosti se jmenoval Dennis Lynn Rader) v jednom z dopisů, kterými hojně zásoboval redakce místních novin – někdy k nim přikládal i osobní věci obětí, například řidičský průkaz. Právě tyto dopisy byly důležitým vodítkem v jeho dopadení. Zatčen byl v roce 2005 a odsouzen 10x k doživotnímu trestu (1 za každou oběť). Policisté se ovšem domnívají, že ve skutečnosti měl vražd na svědomí ještě o něco více.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".