Netradiční písečné koupele

Netradiční písečné koupele

Lidé potřebují regenerovat svoje síly a z toho důvodu se vymýšlí neustále nové způsoby, jak by se člověk mohl účinně zrelaxovat. Ovšem i některé tradiční způsoby nejsou příliš známé a přesto jsou účinné. Jednu ze zajímavých možností představují netradiční písečné koupele, které jsou doménou v egyptské oáze Siwa nebo v marocké obci Marzudža.

Řada blahodárných účinků

Leckdo by si možná řekl, že nesnesitelně horký pouštní písek v obrovském letním teple rozhodně nezní jako něco, co by mohlo sloužit k relaxaci. Ovšem někteří lidé se navzdory tomuto vydávají do západního Egypta, kde se v oáze Siwa nechávají zahrabat do písku. Oáza Siwa se nachází poblíž hory Dakrour. Písečné koupele nepředstavují jen tak ledajaký rozmar, ale pro někoho jde o naději na vyléčení. Rozhodně se nejedná o žádnou horkou novinku, protože tato léčebná metoda se využívá již drahnou řádku let.


Místní tvrdí, že koupele v suchém písku mohou pomáhat při revmatických onemocněních, bolestech kloubů, ale také se hodí pro léčbu neplodnosti či impotence. Písečné koupele také podobně jako sauna vyplavuje z těla všudypřítomné toxiny, což je pro náš organismus nesmírně užitečné. Všechno probíhá pod lékařským dohledem, takže se není čeho obávat.

Příjemná relaxace

Teplota vzduchu v poušti se pohybuje až na hodnotách kolem pětačtyřiceti stupňů Celsia. Lidé, kteří se vydávají do netradiční písečné koupele, se svlečou a nechají se zahrabat do písku až po krk. Následně v písku pobudou zhruba čtvrt hodiny a posléze se přesunou do stanů, které jsou již vyhřáté slunečními paprsky. Ve stanech se popíjí různé bylinkové čaje. Na úplný závěr se všichni vydají do domu, kde se převléknou a dostanou najíst.

Po dobu tří dní se lidé absolvující písečné koupele nesmí sprchovat a musí se vyhýbat studenému vzduchu, jinak by léčba nebyla účinná. Lidé se po písečné koupeli většinou cítí lépe a zlepšuje se jim i krevní oběh a dýchání. Posílení imunitního systému je též dobrým účinkem těchto netradičních koupelí. Kromě léčebných účinků se dá za písečnými koupelemi jezdit jako za relaxací a útěkem z rušných měst, jelikož v písečných oázách je ticho a čerstvý vzduch. Kromě oázy Siwa relaxaci v písku nabízí například marocká obec Marzudža, kde písečná terapie představuje zajímavou možnost výdělku pro místní domorodce. V obci Marzudža si také turisté užívají překrásné západy slunce, které člověku téměř vyrazí dech.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".