Ovoce, které zabíjí rakovinu

Ovoce, které zabíjí rakovinu

Rakovina je jednou z největších hrozeb, kterou lidstvo stále ještě nedokázalo porazit. Tato zákeřná choroba si každý rok vyžádá obrovské množství obětí. V boji proti ní se lidé snaží využívat veškerých možností. Jednou z nich je i ovoce ze stromu Blushwood.

Strom Blushwood je vzácný

Ovoce ze stromu Blushwood bylo prozatím vědecky prozkoumáno jen málo, ale nejspíš by se mohlo jednat o zajímavý a účinný přírodní lék, který působí na rakovinu. Toto ovoce podle tvrzení některých vědců dokáže likvidovat karcinogenní buňky. Ovšem na tomto místě je zároveň nutné poznamenat, že strom Blushwood je poměrně vzácný a setkat se s ním můžeme pouze v jedné oblasti severní Austrálie. Co je důvodem, že roste pouze na vyhraněném prostoru? Je to kvůli náročnosti na podmínky růstu. Strom Blushwood se vyskytuje na severu Queenslandu v srdci australského deštného pralesa.

Testováno na zvířatech

Účinky ovoce ze stromu Blushwood zkoumal institut QIMR Berghofer, který má sídlo v australském Brisbane. Výzkum vedl doktor Glen Boyle více než osm roků a podle doktora Boylea lék ničí rakovinotvorné buňky, zamezuje přístupu krve do nádoru a také aktivizuje lidský imunitní systém, jenž následně dokáže sám odstranit nádor. Co se úspěšnosti léčby týká, dosahuje závratných 75 %. Testy byly prováděny na živých zvířatech, která onemocněla rakovinou. Léčba byla konkrétně zkoušena na psech, kočkách a koních. Podstatná informace je i to, že se rakovina do organismu léčených zvířat již nikdy nevrátila.

Rychlejší než chemoterapie

Nyní se tedy výzkum zaměří na výsledky léčby na lidských pacientech. Pokud by ovoce ze stromu Blushwood zabralo, jednalo by se o mnohem šetrnější postup při léčbě, než jaký nabízí chemoterapie. Také by se léčba rapidně zkrátila. U chemoterapie se lidé léčí několik měsíců až let, zatímco u ovoce ze stromu Blushwood stačí na léčbu jen doba několika dnů. Jediným zásadním problémem by tedy byla dostupnost ovoce.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".