Paříž - Srdce celé Francie

Paříž - Srdce celé Francie

Francouzská metropole je tak unikátním městem, že popsat ji v krátkém článku je něco zhola nemožného. Přesto se o to pokusíme a pozveme vás na návštěvu tohoto pozoruhodného místa, označovaného nezřídka jako nejkrásnější evropské město. Paříž se opakovaně umisťuje na předních místech žebříčku nejoblíbenějších turistických destinací nejen v Evropě, ale v celém světě.

Srdce celé Francie

Významné kulturní, obchodní, politické i umělecké centrum obývá něco málo přes dva miliony obyvatel, připočteme-li však aglomerace, pak se jedná více než deset milionů lidí. Ti všichni mají tu čest žít ve stínu Eiffelovy věže, katedrály Notre Dame, Sacre Coeur, Vítězného oblouku, Montmartru nebo Louvru. Pamětihodností, které byste si při návštěvě Paříže neměli nechat ujít, je celá řada a ani zdaleka vám nebude stačit prodloužený víkend, koneckonců i čtrnáctidenní dovolená by byla málo. K vidění jsou tu celé čtvrti, kde snad každá ulička skrývá něco pozoruhodného a hodného vaší pozornosti. Nehledě na další tisíce a tisíce katedrál, kostelů, koncertních síní, památníků, mostů, muzeí, nákupních center, kabaretů, technických památek nebo tajuplných katakomb. Město na Seině je na jedné straně městem módy, luxusu a zasněných intelektuálů, na druhé se jedná o pulzující ekonomické centrum a tahouna celé francouzské ekonomiky, to vše s historickým pozadím sahajícím do tisícileté minulosti.

Žebříček nejoblíbenějších památek

Každý rok zavítá do Paříže zhruba patnáct milionů převážně zahraničních návštěvníků, největší zájem tradičně projevují o zmiňovanou katedrálu Notre Dame. Na druhém místě se umístila bazilika Sacré Coeur a třetí příčka patří muzeu Louvre, kde je umístěna například legendární Leonardova Mona Lisa. Teprve čtvrté místo si v tomtéž žebříčku vysloužil symbol celé metropole, Eiffelova věž se sedmi miliony turisty ročně. Mezi dvacet nejoblíbenějších pařížských památek se dále vešlo třeba Centrum George Pompidou, Invalidovna, Pantéon nebo muzeum voskových figurín Grévin.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".