Supermodelka Kate Moss

Supermodelka Kate Moss

Supermodelkou se nemůže stát každá žena. Ba právě naopak, supermodelek je jen několik v každé dekádě. Jednou ze supermodelek je i Kate Mossová, která na módních molech vystupuje již pěknou řádku let, ale stále vypadá nesmírně mladě.

Náhodné objevení supermodelky

Katherine Ann Mossová, kterou celý svět zná pod zkráceninou jména Kate Mossová, se narodila 16. ledna 1974 v londýnském Croydonu. Když jí bylo třináct let, rodiče se rozvedli. Již v roce 1988 však byla Kate objevena pro světová přehlídková mola. Její objevení byla v zásadě jedna velká náhoda. Její objevitelkou byla Sarah Doukasová z modelingové agentury Storm, která si Kate všimla ve chvíli, kdy se mladá dívka vracela z dovolené na Bahamách do Velké Británie. Sarah byla Kate zaujata na letišti a během chvíle se Kate prosadila ve světě modelingu.

Poměrně slušný úspěch mělo již první focení pro časopis The Face, kde se Kate objevila na obálce nahá. Kate Mossová byla již od počátku kariéry na modelku poměrně malého vzrůstu, což z ní však nakonec učinilo o to zajímavější typ pro focení. Ve srovnání s ženskými supermodelkami osmdesátých let byla velice hubená, takže se stala určitým prototypem „antimodelky“ a odstartovala novou vlnu tzv. waif looku. Postupem času se stala tváří mnoha významných značek.

Na začátku kariéry se proslavila díky kampani pro módního návrháře Calvina Kleina. Kate se objevovala a stále ještě objevuje na obálkách proslulých módních časopisů po celém světě. Ve své kariéře spolupracovala s ohromným množstvím významných fotografů. Svým stylem Kate ovlivňuje miliony žen po celém světě. Stála na začátku řady módních trendů.

Oblečení, které Kate nosí, má zaručeně dobrý prodej, takže je vyhledávanou modelkou i v současnosti. V devadesátých letech se Kate Mossové podařilo zařadit k dalším supermodelkám, kterými byli např. Claudia Schifferová, Cindy Crawfordová, Naomi Campbellová či Lindy Evangelista.

 

Svatba v roce 2011

V roce 2007 se z Kate Mossové stala i módní návrhářka, když podepsala smlouvu s britskou oděvní společností Topshop, načež navrhla svoji vlastní kolekci oblečení a módních doplňků. Ve stejném roce představila i svou vlastní vůni nazvanou Kate Moss.

Co se osobního života týká, vystřídalo se po jejím boku hned několik významných mužů. Asi nejvýznamnějším mužem po boku Kate byl slavný americký herec Johnny Depp. S Johnnym se Kate seznámila v roce 1994 v New Yorku a jejich vztah trval až do roku 1997.

Dalším osudovým mužem byl frontman hudební skupiny Babyshambles Pete Doherty, s nímž se Kate seznámila v lednu 2005 na vlastní narozeninové oslavě. Jejich vztah trval do září stejného roku, kdy byla Kate přistižena ve zkušebně Dohertyho, jak šňupe kokain, z čehož byla poměrně velká aféra. Sám Doherty je známý i pro svůj neblaze proslulý životní styl spojený s konzumací drog.

Od roku 2007 se Kate objevuje po boku kytaristy ze skupiny The Kills, Jamieho Hince, za něhož se v červenci 2011 provdala ve vesničce Southrop. Svatby se zúčastnila pouze rodina a nejbližší přátelé, přičemž Kate měla celkem šestnáct družiček.

 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".


Projížďka na SEGWAY (1 + 1 ZDARMA) - speciální vánoční nabídka

Poznejte krásu pražských parků na dvojkolce.