V Port Coquitlamu byly k dostání klobásy s lidským masem

V Port Coquitlamu byly k dostání klobásy s lidským masem

Řeznictví a prasečí farma Roberta Williama Picktona patřily v Port Coquitlamu (Kanada) mezi vyhlášené. Jejich majitel pravidelně chodil do kostela a všechny zákazníky vítal milým úsměvem. Zvláště o výrobky prémiové kvality byl velký zájem. Dokud se neprovalilo, díky čemu byly tak výjimečné.

Zbožný řezník

Když Roberta Williama Picktona čas od času někdo spatřil na ulici s rukama od krve, nikomu to vzhledem k jeho povolání nepřipadalo divné. Občas také zval některé návštěvniky k prohlídce své farmy – často mladé dívky. Některé z nich se už nevrátily, ale trvalo 20 let, než byl R.W. Pickton konečně chycen. Přiznal se ke 49 vraždám, obviněn byl z 27.


Svých činů vůbec nelitoval, naopak. Vyšetřovatelů řekl, že by rád své skóre srovnal na rovných 50, poté byl si dala pauzu a pokračoval s dalšími 25. Zatčen byl náhodou. Policie původně na jeho farmě pátrala po nelegálně držených střelných zbraních, přitom ale narazila na některé osobní věci pohřešovaných žen.

Důkazy, které byly příliš i pro otrlé vyšetřovatele

Při hledání důkazů vyšetřovatelé jeho farmu doslova srovnali se zemí. Přišlo se mimo jiné na to, že těla svých obětí dával sežrat prasatům, aby nezůstaly žádné důkazy. S obětmi vůbec zacházel jako se zvířaty. Nejprve je střelil do hlavy případně jim vstříknul do žil nemrznoucí směs. Těla poté spařil, stáhl z kůže a se zbylým torzem se sexuálně ukájel. Maso svých obětí také přidával do výrobků prémiové kvality. Někteří tvrdí, že byly určeny pouze pro jeho známé a přátele (kteří pravděpodobně nic netušili), jiní jsou ale přesvědčeni, že je nabízel čas od času i v běžném prodeji.

R. W. Pickton řádil v letech 1971 – 2001 a byl odsouzen k doživotnímu vězení. Podle jeho příběhu napsala spisovatelka a investigativní novinářka až hrůzostrašně podrobnou knihu s názvem Na farmě: Robert William Pickton a tragický příběh pohřešovaných žen Vancouveru (u nás prozatím nevyšlo). Podle knižní předlohy se v současné dobře připravuje i film.

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".