Co ukrývá tajemná Oblast 51?

Co ukrývá tajemná Oblast 51?

Oficiální stanovisko

Oficiální název této nejtajnější oblasti na světě je Air Force Flight Test Center, Detachment 3tedy Výzkumné centrum leteckých sil, Oddělení 3. Jedná se o rozsáhlou oblast uprostřed nevadské pouště, v těsné blízkosti vyschlého jezera Groom Lake. Oblast 51 se nachází mezi územím testování nukleárních zbraní Amerického úřadu jaderné energie a jaderným skladem Yucca Mountain. Tato přísně střežená základna Amerických vzdušných sil byla založena v roce 1957 jako výzkumné armádní středisko, jehož existence měla být celému světu utajena. Okolní hory znemožňují radarové sledování oblasti a americké letecké síly potvrdily existenci základny až v roce 1994. Tato letecká základna má asi 7 kilometrů dlouhou letištní dráhu používanou pravděpodobně k testování armádních vysokorychlostních letadel.

Celá oblast je lemována výstražnými cedulemi zakazujícími pořizovat jakékoli fotografické či kamerové záznamy a před neoprávněným vniknutím do oblasti varuje nápis Use of deadly force is authorized - Použití smrtící síly povoleno! Tyto výstrahy dávají více než jasně najevo, o jak důležitou a tajnou oblast se jedná. Odborníci, kteří prozkoumali aktuální snímky základny, odhadují, že stálá posádka základny je asi 1000 osob a zhruba stejný počet osob do oblasti dojíždí. Není asi na zemi místa, které by vzbuzovalo více zvědavosti a otázek a které by bylo předmětem tolika konspiračních teorií.


Trocha historie

Během druhé světové války bylo jezero Groom využíváno jako cvičiště, až v roce 1955 bylo vybráno jako vhodné místo pro testování nově vyvíjených letounů. Konkrétně průzkumných letounů U-2, které měly sloužit k přeletům nad SSSR během studené války. Poté následoval program Blackbird, na jehož konci stály známé letouny SR-17 Blackbird. Během jejich vývoje se základna značně rozšířila a oblast přešla do vlastnictví armády Spojených států.  Následovalo testování prototypů špionážních stíhaček Have Blue a F-117. Vše v naprostém utajení. K poslednímu velkému rozšíření uzavřené oblasti až k přilehlým horám došlo v roce 1995. Co přesně se v oblasti děje ví jen hrstka vyvolených.

Ráj milovníků konspiračních teorií

Oblast 51 se stala již dávno kvůli jejímu přísnému utajení a objevujícím se podivným úkazům v její blízkosti terčem dohadů, domněnek a různých konspiračních teorií o tom, co všechno se tam, důkladně skryto před zraky celého světa, vlastně děje. Podle některých teorií zde probíhá vývoj zbraní na bázi neobvyklých energií nebo vývoj technologií určených k cestování v čase, podle jiných zase činnosti spojené s údajnou tajnou celosvětovou vládou. Známá je také myšlenka, že Oblast 51 simuluje povrch Měsíce a že přistání Apolla 11 neproběhlo na Měsíci, ale bylo natočeno právě zde. V první řadě je však Area 51 spojena s údajným výzkumem ohledně mimozemských civilizací a jejich vesmírných lodí. Kde a kdy se tato myšlenka vlastně zrodila?

Roswell 1947

V roce 1947 došlo na území Nového Mexica k podivné události a následné neméně podivné chování státních úřadů dalo základ teorii o tajném zkoumání UFO na území USA, utajování informací a klamání veřejnosti. Záhy poté, co byl v létě roku 1947 pozorován na obloze záhadný objekt diskovitého tvaru, nachází místní rančer při obchůzce podivné trosky. Úlomky byly z neznámého tenkého, velmi ohebného a přitom odolného materiálu.

Když se rančer William Brazel zmínil o svém nálezu místnímu šerifovi, nabraly události rychlý spád. Muži z letecké základny pozemních sil v Roswellu byli vysláni zajistit veškeré trosky, které se v oblasti nacházely a William Brazel byl na pár dní uvězněn a poučen o tom, že s ohledem na bezpečnost státu nesmí s nikým o této věci mluvit.

V médiích se mezitím začaly rojit informace o tom, že šlo o havarovanou vesmírnou loď neznámého původu, dokonce snad i s těly mimozemšťanů, všechny tyto zprávy však byly následně dementovány oficiálním prohlášením, že šlo pouze o meteorologický balón. Že šlo o pokus zastřít skutečné události, bylo a je víc než zřejmé, jestli však šlo skutečně o skrývání UFO nebo třeba jen o utajení havárie tajného leteckého dopravního prostředku, který byl testován armádou USA či jiné velmoci, se už dnes nedozvíme. V každém případě tím začala jedna velká éra teorií o utajovaném výzkumu UFO, který by měl probíhat právě na území Oblasti 51.

 

Pozorování UFO v Roswellu

Létající talíře a mimozemské civilizace trápí lidstvo již celou řadu let. Lidé samozřejmě přemýšlí o tom, jestli jsou jediná civilizace ve vesmíru, a proto jakmile se objeví jen trochu něco podivného, snaží se v tom někteří lidé najít senzaci a návštěvu z vesmíru....

Výzkum mimozemských civilizací

K neobvyklým aktivitám připisovaným základně v Oblasti 51 tedy patří skladování, testování a zpětné inženýrství havarovaných mimozemských vesmírných lodí (včetně materiálů zachráněných v Roswellu), studium bytostí pocházejících z těchto lodí a také výroba leteckých strojů založených na bázi mimozemských technologií. Některé teorie jdou ještě dál a polemizují o možných schůzkách či komunikaci s mimozemšťany.

Zastánci těchto názorů předpokládají, že Oblast 51 má velké podzemní prostory, či dokonce mezikontinentálním podzemní železniční systém a neviditelná vzdušná plavidla. Celé tohle šílenství ohledně UFO a jeho utajování je provázeno stovkami ne-li tisíci „zaručeně pravých“ důkazních matriálů, v podobě fotek, videí, svědectví apod. Některé jsou už od pohledu podvrhem, nad jinými zůstává rozum stát. Je na každém z nás, čemu je ochoten uvěřit. Mnohé stojí minimálně za zamyšlení.

CIA promlouvá

Americká CIA odtajnila některé aktivity Oblasti 51 a vyplouvají tak na povrch fascinující detaily o vývoji titanového špionážního letadla A-12, zaměřeného proti Sovětům. V 60. letech šlo nejspíš o nejvyspělejší leteckou technologii na naší planetě a její vývoj byl natolik tajný, že existenci těchto letadel maskovali maketami neexistujících letounů prapodivných tvarů. Nadzvukový letoun A-12 se dokázal vyhýbat radarové detekci. Byl vyroben z titanu a bylo nutné pro něj vyvinout nové typy paliv. Při jeho rychlosti přes 3400 km/h přelétl celé Spojené státy za přibližně jednu hodinu. Jeho vývoj probíhal pod krycím názvem Oxcart. Aby se vyhnuli nežádoucímu snímkování ze sovětských družic, dostávali každý den ráno pracovníci přesný rozpis, kdy která družice nad Oblastí 51přelétá a v inkriminovanou dobu údajně museli uklidit rozpracované prototypy do hangárů.

Toliko je o nejtajemnějším místě světa známo. Věříte? Nevěříte? A čemu vlastně? Je bezpochyby jasné, že dokud bude toto místo tak dokonale střežené a nepřístupné, bude vzbuzovat dohady. Možná si USA nad všemi těmi teoriemi mnou ruce, protože odvádějí pozornost od skutečného dění v Oblasti. Co my víme?

 

Sdílej článek a zašli inspiraci dalším cestovatelůmChceš být stále v obraze?

Zanech nám na sebe kontakt a nebo sleduj naši facebook stránku či diskutuj ve skupině "po stopách Šokující planety".